Фелини - базово инфо - обсъждане на статистиките

Фенски допълнения и неща в процес на тестване. Тук всеки би могъл да споделя и най-налудничавите си идеи за играта, за светове и за промени в правилата.

Модератори: hameleona, Модератори

Елендил
Работник
Мнения: 123
Регистриран на: съб дек 20, 2008 9:44 am

Мнение от Елендил » съб май 16, 2009 12:59 pm

Само +1ТД за атака, защото и при 7 ТД за атака, парирането ще е 7/2=3ТД. Иначе, Асен е прав че това обсъждане не е за тази тема. А, Фиоре може да атакува КЪМ оръжието, а при тази негова атака +3 наказание не е кой знае какво... при 7 БЗ на опонента

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » съб май 16, 2009 1:36 pm

Тази атака може ли да се парира?
シャマョツィ

Елендил
Работник
Мнения: 123
Регистриран на: съб дек 20, 2008 9:44 am

Мнение от Елендил » съб май 16, 2009 4:52 pm

По дефиниция, парирането с оръжие е мигновено действие в отговор на успешна противникова атака; щом можеш да опиташ да парираш хвърлен по теб нож или даже стрела (а значи можеш и да успееш, каквото и наказание да ти натресат) ... със сигурност можеш и да парираш атака към твоето оръжие.

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » съб май 16, 2009 6:27 pm

Всяка една атака може да се парира, стига парирането да отнема не повече ТД, отколкото са били похарчени за атаката, заедно с всички подготвителни и прицелени действия, към нея.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » нед май 17, 2009 5:37 pm

Като засегнахме въпроса в другата тема, може би е редно да се върнем пак при основите: какво искаме от Фелините? С добавката: какво искаме и от елфите?
シャマョツィ

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » нед май 17, 2009 5:55 pm

Това, което го искаме от елфите сме им го дали и сме го постигнали. Нека разглеждаме Фелините самостоятелно от елфите.
Просто приемете, че за база в системата е винаги вземан показателя на хората - 16. Следователно всички отклонения от него трябва да се обмислят много внимателно.
Най-голямото отклонение до момента е СИ на гигантите, но това е за сметка на всички останали техни показатели - Гигантите са най-слаби във всички останали свои показателие, совен СК и ИЗ, като и там са съответно -1 и +1 спрямо хората. СИ е показател, който дава АТ и БЩ, докатао Л е показател който дава АТ, БЗ и ТД - трите най-важни неща в битка. Да, проблемът всъщност е в силата на този показател, но системата е направена така и за момента ще трябва да се съобразяваме.
СИ на гигантите е с +6 спрямо тази на хората и това води до +6 АТ и до +8 БЩ (това обикновено се постига с оръжия за две ръце, тъй че бонусът е за сметка на защита от щитове).
Какво би дало +3Л? - +3 АТ, +1,5 ТД, +3 БЗ
И защо искаме да имат фелините ловкост с 20% повече от хората? Нима наистина хора-котки биха били с 20% по-ловки от хората? Кой е по-ловък, тигъра или шимпанзето?
Какво има повече тигъра от шимпанзето?
Определено не е нито ловкост, нито прецизност. По А16 би следвало да кажем, че има:
Повече ЖТ
Повече СИ
По-малко Л
По-малко ПР
По-малко ИН
По-голямо тегло
Може би относително еднаква бързина.
Може би по-малко ИЗ (с възможност да се изразходва по-бързо).

Айде сега да видим какви сикаме да са Фелините! (Ей, само Мистрал да не беше зачезнал така)
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » нед май 17, 2009 6:24 pm

Чакай, сега, аз този въпрос го задавам не с цел да защитавам искането за Ловкостта, а за да можем да започнем на чисто. Също така сравнението между тигър и шимпанзе според мен не е особено удачно, нито би било сравняването на домашна котка с човек. И е хубаво да знаем какво искаме от елфите, тъй като очевидно те са ключова част от проблемите около тази раса и е хубаво това, което е постигнато при тяхното създаване, да не бъде нарушено от фелините. Т.е. трябва да знаем какви са били целите, за да продължаваме да ги изпълняваме.
シャマョツィ

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » нед май 17, 2009 7:58 pm

Истината е, че елфите са бъгава раса по отношение на максималните си статистики. Проблемът е, че това не може да се излекува като се направи по-бъгава раса.
Лично аз съм си мислел да предложа орязване на някой от показателите им, обаче идва проблема, че освободената точка трябва да отиде някъде. Ако сложим на сила и издр това вече няма да са магландските елфи, ако я сложим на интелект... той и така е 18-сет и е просто ненормално висок като горна граница.
Не върви и да се вземе от Л и да се сложи на Прецизност - защото това води до противоречиви резултати - с падането на Ловк пада и Ре, а тя е важна за стрелците. На пръв поглед е добро системно решение е да се вземе една точка от Л и да се сложи на Ск - така се запазват Ре и ТД като горна граница.... обаче се увеличава с 0,5 ТД и Ре на малки нива. Понеже не е все едно дали имаш Ск 17 и Л11 или Ск 18 и Л 10 - във втория случай при еднакъв резултат си спестил 11 ТР.

Ето защо отново се връщам на изначалното си предложение, което е сходно с това на други хора от форума (и които Батугой обобщи с едно изречение). Кажете какво точно искате да имат фелините като раса и се опитайте да го постигнете с минимално разместване на статистики и повече чрез специфични расови умения.
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
kartacha
Вечният новак
Мнения: 987
Регистриран на: съб дек 22, 2007 5:11 pm
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнение от kartacha » нед май 17, 2009 9:46 pm

cherno_slance написа:... с падането на Ловк пада и Ре...
К'во? :shock:
Да не съм пропуснал нещо?

Та аз искам такива фелини:

ми аз имам една две идеи.


Расови качества:

Безразсъдна умора - може да се използват до ИЗ на рунд ТУ, независимо от стойността му.

Страхлива природа - нали са си котки - 2 ПсУ

Специфично плуване - семейство котки са добри плувци, а и фелините са живели на остров. Нека имат +2 Плуване, но да натрупват 2-но ТУ при плуване(това ме кара да се замисля, дали имаше правило за ТУ при плуване)

Лоши ездачи - Заради животинската си природа те не приемат ездитните животни като такива, -2 към езда

Леко падане - + Л/3 метра, в които не получават нараняване при падане. Ще кажете - много, но съм чувал за котки, които падат от 9 етаж без да се наранят.

Добри скачачи - +3 Скок

Спаряща се козина - поради спарящата им се и миризлива козина, фелините не носят брони с над 4 защита, по цялото тяло(били те нагръдници или шлемове).

Идеално обоняние - +4 Обоняние

Бърз метаболизъм - понася двойна щета от отрови и алкохол.

Ръст:
Мъже - 180-210
Жени - 160-190
Тегло:
Мъже - 65-85
Жени - 55-70

Статистики:
Ж - 31
В - 1
СК - 18

СИ - 5-17
Л - 6-17
Пр - 5-15
Инт - 4-13
Издр: 3-8

Забележете, че го няма тъпото наказание за магическата школа.
Л е 17 - елфската. Отнемаме преднината на елфите за СК. Интелект е нисък, сила е +1 на човешката. Пр е -1 на човешката. Издр. е ниска. В добавка с няколкото положителни и отрицателни расови черти и средната жизненост, ми се виждат балансирани.
За феновете на Diablo:
http://diablo-bg.site50.net

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » нед май 17, 2009 10:26 pm

По отношение на първото: не, Слънцето се обърка.

По отношение на другото: абе ти гъбаркаш ли се?

Абе, хора, вие "Спящата красавица" гледали ли сте? Ей там има един комичен момент, когато две феи се карат как да изглежда роклята на главната героиня, дали да бъде червена или синя. И ето, сега напълно същото: "еми мен не ме кефи тъпото правило за водата, щото е тъпо, махам го", "еми мен ме кефи това, слагам го..."

Сто петдесет милярдастотинхилядитрильона пъти бе казано, че не ще "хора-котки". Добивам впечатлението, че всъщност точно такива е искал, ама се е страхувал да не се появят пишмян-зоолози, които да тръгнат да обясняват как трябва да се добави правило "чувствителни мустаци" или "изчанчен метаболизъм - като помиришат валериан, правят УФУД за ПсУ с усложнение 100000000000 и ако фейлнат полудяват".

Също така, безброй пъти настоях да не се променя основната идея на расата изоснови! За това си имам много хубава причина. Естествено, всеки човек на тази планета има своя представа за хора-котки. Ако всеки тръгне "абе, пичове, дайте да заебем този глупав бонус, дайте да сложим друг, който е много по уогичен" ще стигнем до ситуацията горе. Ама че то това не само за фелините - еми те и гущероидите що трябва да са с киселинна плюнка, тва е тъпо и нелогично! Еми, тва е, според мен си е най-честно и почтенно "кой завари - той превари". Ся, тва принципно е тъпо, ама в случая не е. Тръгнали сме да обсъждаме "Фелини", а.к.а. "расата на Мистрал", не "визията на Х за хората-котки".

За това, поемам дъх, пиша какво си мисля, че е искал човекът с подпис "Аксиом 16 - дом на фелинската раса" от фелините:
(физични данни)
-да са силни
-да са бързи
-да са ловки
-да са добри катерачи и скачачи
-бързо "да им свършва дъха"
-да виждат на тъмно
-като цяло да са що-годе "бдителни"
-да душат като псета
-да усещат демони

(... не знам как да ги нарека - културни белези?)
-да са "добре начално образовани"
-да имат силна воля и психика
-специфично отношение към водата
-специфично отношение към ездата
-специфично отношение към броните (макар че това навярно може да се отнесе и към горната група)

Тъй, според мен е най-разумно да се придържаме към това. За да стигнем донякъде трябва да имаме крайна цел, не всеки да си я задава както му щукне на главата!
シャマョツィ

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пон май 18, 2009 10:16 am

Шами, така както го описваш изглежда обречено без левел аджъсмент :P

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » пон май 18, 2009 10:37 am

Не, Хаме, напротив - така описаното е постижимо. Проблемът е да им се нагодят показателтие.
Никой не се бори против идеята да има раса, кяото е бърза и силна, пролбемът е ако е едновременно и по-бърза, и по-силна от хората, елфите, или друга от базовите раси.
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пон май 18, 2009 10:52 am

Щом смяташ.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » пон май 18, 2009 10:56 am

Смятам.
Забележи, не съм казал, че ще е лесно. Но със сигурност е по-добър подход от механичното нахвърляне на показатели.
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » пон май 18, 2009 11:57 am

Не само, че е по-добре, ами това е единственият правилен подход. По този начин са създавани и останалите раси, а и това е начинът да се създават нови раси въобще.
Това е добро начало, от което може да се започне.

ПП: И да, това е ролевия подход, а не подхода на цифрите. Сега предстои да погледнем описанието в книгата, какво казват числата и да видим, че 16 си е доста героично, за каквото и да било, което не значи, че не може да има показатели и 22 ако се налага.

ППП: За примера за шимпанзето и тугъра, дадох го, защото хората не са шимпазнета, но пък това е най-близкия им животински представител, а фелините не са тигри, но пък тигрите са нйа-близкия им животински представител, така че би следвало да се съотнасят по сходен начин.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
kartacha
Вечният новак
Мнения: 987
Регистриран на: съб дек 22, 2007 5:11 pm
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнение от kartacha » пон май 18, 2009 1:48 pm

Евала Шами, за туй дето го нахвърля. Обобщи темата с 15 реда.
За феновете на Diablo:
http://diablo-bg.site50.net

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » пон май 18, 2009 3:16 pm

Добре де,веднъж се бях заел много сериозно да правя,т.е. да помагам на Мистрал за фелините.Даже сам си бях измислил статистиките-забелязах,че всички раси имат общ сбор от 25. Не става ли така да се разпределят.

(то може да сте го обсъждали вече ама 7 страници спор не ми се четат :D )
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » пон май 18, 2009 4:26 pm

Правилото за 25 начален сбор е ориентировъчно и може да бъде нарушавано, ако е необходимо в рамките на +/- 2 до 3.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пон май 18, 2009 10:50 pm

По-добре изчислявайте на принципа на ТР. Придобивате много по-ясна представа, колко по-трудна за развиване е расата И в същото време на кои нива ще е по-силна.

Сега, след като Иван изясни позициите по системата ще се опитам да видя, какво може да се направи за фелините. Но, Скоростта им няма да се промени, при моя вариант. Утре ще обобщя предложенията и ще видим :)

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » вт май 19, 2009 12:08 pm

Както пише в другата тема, контрааргумент. Но самият факт, че се замисляш кое от двете е, значи,ч е някой може да предложи и това.

А аз отново питам, защи за -предполагаемо- целите на ролевото разиграване, ви трябват ралзични то по-високи расови статистики?


Едит БатГойко: Първия параграф на Асен може и да не ви звучи както трябва, защото съм изтрил предишните две мнения, като нерелевантни по темата.
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » вт май 19, 2009 12:10 pm

Откакто постнах целите при създаването на фелини някой да е видял каквито и да е било статистики - високи или ниски? Дори Хам говори само и единствено за Скоростта. Те затова питах дали Слънцето го предлага това сериозно - хич не изглежда да е така, ама какво контрааргументира?
シャマョツィ

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » вт май 19, 2009 12:14 pm

Shamajotsi написа:Откакто постнах целите при създаването на фелини някой да е видял каквито и да е било статистики - високи или ниски? Дори Хам говори само и единствено за Скоростта. Те затова питах дали Слънцето го предлага това сериозно - хич не изглежда да е така, ама какво контрааргументира?
Вдигането на скоростта, предполагам. От най-добрите бойци, дайте да ги направим най-добрите стрелци...
Чакам отговор на горния въпрос!
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » вт май 19, 2009 12:50 pm

Батугой, не трябваше да триеш, защото написаното от мен наистина беше контрааргумент. Всъщност не точно аргумент, а аргументум ад абсурдом - тоест хващаш тезата на опонента и я развиваш до логическия й край, а не до там, където нейния защитник е избрал да я развие (защото иска да скрие тъкмо логичесия й завършек или защото иска само част от целия резултат, но другото не го интересува).

Тъй че пак го казвам - ако ще е Ск и Л над 16 защо наистина трябва да спираме на 17 или дори 18. Предлагам няколко нови раси, които са оптимизирани около даден показател и практически не могат да бъдат надхвърлени - това ще даде.... най-накрая стабилност.
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » вт май 19, 2009 12:59 pm

Новите предложение трябва да се обсъждат в отделни теми, а не да се хвърлят тук при Фелините. Нееднократно съмказвал, че проблемът на фелините не са елфите, така че расите трябва да са логически добре обосновани сами за себе си, което изключва нуждата от постване на други раси в темата.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » вт май 19, 2009 3:18 pm

Ако не трябва да стават най-добрите стрелци и проблемът е в РЕ, може да се добави наказание за РЕ. Слънцето го предложи, няколко души се съгласихме.

Отговор на горния въпрос на Асен: за мен не е нужно. Но:
-фелините, ги искаме бързи и
-ловки (не задължително в смисъла на "с много Ловкост") и
-със специално отношение към броните (примерно, не могат да носят брони с повече от 4 ЗА)

Хубаво, първото може да се нагласи с някоя от предложените механики за добавяне на ТД при специални условия, не е задължително да се качва Л. Второто също може да се нагласи като бонуси към различни умения и показатели като Стабилност. Третото води до нуждата от поне минимален бонус към БЗ. Комбинирано тези неща дават почти същото, което дава и повишена Л, без повишена атака, разбира се.

Ако това е приемливо решение на проблема - хубаво, нека бъдат изградени в тази насока.
シャマョツィ

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » вт май 19, 2009 3:22 pm

Проблемът е в това, че Мистрал вече не влиза в темата, а аз не искам да създам расата му самосиндикално. Иначе до сега щях да съм направил расата, така че щеше да има хем интересни показатели, хем да е интересна за игра. Давам директен пример, как високата ловкост остава само за движение:
- Пълна забрана за брони (не носят брони)
- Отклон за 1 ТД, вместо за 2
- Намаляват щетите (с козината си) с (1+(НИ/3)) - почти като гоблините са
Така мога да им дам и повече Л и повече СИ дори, за д аги компенсирам, че ще понасят много щети.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
kartacha
Вечният новак
Мнения: 987
Регистриран на: съб дек 22, 2007 5:11 pm
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнение от kartacha » вт май 19, 2009 3:24 pm

Ммм, тъй ще са идеални за моята предполагаема добавка с бойните изкуства.
За феновете на Diablo:
http://diablo-bg.site50.net

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » вт май 19, 2009 3:30 pm

Да се върнем към статовете:
Шами написа:-да са силни
-да са бързи
-да са ловки
-да са добри катерачи и скачачи
-бързо "да им свършва дъха"
-да виждат на тъмно
-като цяло да са що-годе "бдителни"
-да душат като псета
-да усещат демони

(... не знам как да ги нарека - културни белези?)
-да са "добре начално образовани"
-да имат силна воля и психика
-специфично отношение към водата
-специфично отношение към ездата
-специфично отношение към броните (макар че това навярно може да се отнесе и към горната група)
Силни=Атака и базова щета
Бързина= Скорост и реакция
Ловки = Атака, защита и ТД
Добри катерачи и скачачи = производно от силата
-бързо "да им свършва дъха" - ниска издържливост
-да виждат на тъмно - то кумай само хората не го могат
-като цяло да са що-годе "бдителни" = прецизност = атака стрелец
-да душат като псета = обуняние
-да усещат демони - халал да им е

-да са "добре начално образовани" - малка разлик в показателите за интелект
-да имат силна воля и психика - производно от сила и прецизност
-специфично отношение към водата - по горе бах ол обоснжвко зо вждното школа
-специфично отношение към ездата - по скоро на ездитните животни към тях, но нейсе
-специфично отношение към броните (макар че това навярно може да се отнесе и към горната група) - и за това бях дал обосновка.

Значи ловкоста дава три важни показателя, скороста два или ако са най лъвки и най бързи трябва от някъде да се налалят с 5 другите

СК 18 и Л19 дава (18-16)+(19-16)=(2+3)*(2+3)=25 производни показателя
Интелекта дава - МУ, брой СУ-та и Мана на ниво ако вместо на 16 подни максимума на 13 имаме 16-13
=3
Издържливостта дава ТД и лекува ВЩ, понеже не дава непрекъснато ТД нека ги направим 1,5 вместо 2 точки.
10-6=4
(3 от интелект + 4 от издр)*(3+1,5)=7*4,5=31
За да некаже някй че ловкоста все пак е по-важна слагаме и росовото мах 4 броня и фелина става 16+19+4=39 защита
Човекът е 16+16+9=41 защита.
За още по голям баланс Фелините вместо то 5 започвата от 3 ловкост и плучаваме:
човек 5-16=121 ТР БЗ 32 ЗА 41
фелин 3-16=184 ТР БЗ 35 ЗА 39
човека срещу още 105 ТР почва да получава по 16+5з=33,5 ТР
Фелинът може максимално да получава 16+3з=26,5 ТР

Та това което предлагам е:
Сила 5-16
Ловкост 3-19
Интелект 8-13
Прецизност 6-16
Изд. 3-6
СК 18
брони не повече от 4 ЗА (или като механика опционална вяка защита дава с натрупвана отрицателен бонус към ПСУ и Влоя 1+2+3+4... супер бронирания ферин ще се плаши от зайчета)

по точки 25-70

Водната школа не позволява читаво лечение и за да се опрости сметката може МЗ да им стане твърдо 1-ца, а да си понасят +1/2 шокови щети от водна школа.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » вт май 19, 2009 4:04 pm

Ху бо де, искам и мен някой да ме пита дали искам да направя раса, която да е в нещо си най-добра?
Все пак във форума важи равенство - аз също заявявам, че искам на направя раса, която е силна поне колкото хората или близо до тяхната статистика и да е по-бърза и ловка от елфите. Високият интелек и прецизност ще останат за остроухите, а моята раса ще е най-бързата и ловката.

Батугой, моля, не трий този въпрос, защото е съществен за дискусията. Не очаквам отговор от типа: "Ние/аз поисках пръв и си заплюх тази благинка" - смятам, че ще ми се отговори аргументирано, така че не бързай с ножиците.

П.П. Предлагам да се споразумеем за фелините и туиаканите - Най-лесния начин за трупане на ТД е чрез висока скорост, евентуално с минус към Ре, заради стрелците, докато високата Ловкост все пак трябва да се вдигне с ТР, но дава и друго освен ТД.
Така че дай да видим коя раса какво ще вземе и какво ще остане за другата. Така е по-справедливо.
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » вт май 19, 2009 4:23 pm

ЧС, според мен вече се оливаш в опитите си да докажеш нещо с допускане на противното. И се оливаш с много други неща.

Основното, което искам да те питам, е какво искаш да кажеш?

И ок, първо беше против статистиките, създаде онези там. Сега изглежда си против идеята да има раса, която да притежава разните характеристики и се правиш на интересен.

Какво - не те кефят хора-котки? Смяташ, че всичко трябва да се приема или нищо да не се приема изобщо? Фелините бяха създавани като раса от доооста време. Имат си история, обществен строй, Демоничното сърце по едно време карта щеше да прави на острова им, разказ излезе за тях в "Замъка на престола"... и изведнъж на някого не му харесват. Ок, статистиките може да са им имбави, спорим, спорим, ама то хората-котки той си ги представял инак... и изведнъж човекът недвусмислено, а седемсмислено заявява, че никой не го е питал дали иска ловки хора-котки.

Еми и на мен не ми харесват хората-гущери. Имам фобия от гущери и мен никой не ме е питал - искам отровноплюещите да са хора-птицечовки! Мен що никой не ме е питал? Това е форум, да живее демокрацията!

Хайде сега, за да има шанс да те разбирам за вбъдеще, казвай каквото искаш да казваш направо, ако обичаш. Никакви абсурдо ад редуктум, иронии (като предното) - най-добре пиши в прости изречения, барем ти да разбереш поне какво искаш.
シャマョツィ

Отговори